Много хора се самоопределят като „копирайтъри” и се нагърбват с тежката задача да създават съдържание за уеб сайтове. Разбира се, това не е толкова лесно, колкото изглежда. Най-често срещаната грешка на младите ”писатели” се касае до желанието им да пишат текстове за търсачките, а не за хората.
В тази публикация ще споделим методи, чрез които да пишете статии в полза на потребителите, а не с цел да бъдете забелязани от Google. Повярвайте, че резултатите няма да закъснеят стига да бъдете постоянни и да следвате идеите си:
- Помагайте на аудиторията с решения на проблемите й. Пишете грамотно и само за неща, които разбирате. Ако не ви влекат политиката, спортните състезания, компютри или правото, не се опитвайте да давате лично мнение по тези теми, защото рискувате да станете за смях.
- В случай, че вече сте избрали ниша, но нямате необходимите знания в тази посока, отделете достатъчно свободно време, за да се запознаете с материята. Четете книги, следете тематичните форуми, новините и рано или късно, ще може да публикувате вашите полезни съвети към читателите на блога/сайта ви.
- Когато основният таргет е насочен към фирмен сайт, опитайте се да получите максимална информация за продуктите или услугите на фирмата. Дори може да ги подложите на тест като това ще ви помогне за обективната преценка.
- Копирайтърите са морални личности и са длъжни да споделят както плюсовете, така и минусите на фирмите, продуктите, услугите и обекта на темата, за която пишат. Естествено, че ако дадена стока има повече отрицателни, отколкото положителни страни, по-добре въобще не пишете за нея, тъй като лъжете обществото.
Следвайки съветите по-горе вие ще пишете полезни статии, които ще спечелят обществения интерес. Бъдете откровени и спечелете ваше височество потребителят на ваша страна. Вярвам, че съм бил полезен с ръководството ми, а ако посетите моя блог отново ви обещавам още приложими методи.