Ако подовото покритие на вашата баня е доста износено, значи е дошло време за промяна. Ако не ви се занимава с лепене на плочки, тогава най-доброто решение днес, което е и модерно, е да покриете пода на банята с ламинат. Това ще й придаде съвсем различна визия и ще изглежда много по- уютна и стилна.
Най- подходящият ламинат в този случай, трябва да бъде с дебелина 8 мм и да е от клас поне АС 31. Цените му са достъпни за всеки и варират в зависимост от релефа, издръжливостта и наличието на естествени материали.
Поставянето на ламинат се прави в определна последователност:
Най- напред се уверете, че подът е достатъчно равен, след което върху старото покритие се поставя антивлагова подложка с дебелина около 3 мм.
Разкройката на подложката се прави с ножица, като отчетат всички преходи, подови особености, релеф и т. н.
След това положете подложката по цялата площ, след което се очертават и изработват основните части на ламината. Той се получава като конструкция чрез свързването на отделните ламинели една към друга.
Отделните ламели и части на ламинатните плоскости се разкрояват с помощта на автоматичен трион. След това старото подово покритие се маже с водоустойчив материал.
Върху намазания участък се полага подложката и върху нея се поставя ламината.
Обърнете внимание на участъците около вратата, колоните, ъглите и др.
Ако има места, където има тръби за пренос на газ, водопроводни или други, трябва да облепите повърхността на ламината с дебело фолио, за да избегнете попадане на лак между тях.
На местата, където минават електрически проводници, тръби за парно или газ, очертайте пътя им с дебел знак.
С помощта на бутална помпа може да поставите подходящ композитен оцветен материал в участъците между отделните ламели и снадките.
След това отсранете всички фолиа, които сте налепили върху ламината.
След като ламинатът е добре изсъхнал, нанесете водоустойчив лак за ламинантно покритие. Освен всичко останало, това ще ви гарантира разцветка по ваш избор.
Вижте повече на: http://vsichko-za-baniata.com/